שלום מתעניינים חדשים 🙂

גם אתם שמעתם על ביטקוין ומטבעות דיגיטליים ורוצים להבין קצת יותר לפני שאתם מחליטים אם להצטרף או להשקיע? הגעתם למקום הנכון.
אנחנו לא מאמינים בקפיצת ראש לבריכה לפני שלמדתם לשחות. חשוב לקרוא בעצמכם, להבין מה היתרונות והחסרונות, מה הם העקרונות בשימוש וגם קצת איך הרשת עובדת כדי לדעת איך אם בכלל להכנס לעולם של ביטקוין ומטבעות דיגיטליים.
ביטקוין הוא כסף שאתם האחראים הבלעדיים עליו, אין בביטקוין ביטולי עסקאות ואם לא גיביתם את המפתחות שלכם לא תהיה לכם גישה לכסף שלכם. לכן כדאי ללמוד איך עושים את הדברים האלה על מנת לא לאבד אותו.
נשמע מסובך? מפחיד? לא בהכרח

מבוא לביטקוין

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי מבוזר. מטבע, מכיוון שהוא אמצעי המסייע להחלפת ערך – אתם יכולים לעבוד או להציע שירותים ומוצרים ולקבל בתמורה ביטקוינים, ובתורכם לשלם ביטקוינים בתמורה למוצרים ושירותים שבהם אתם מעוניינים. דיגיטלי, מכיוון שהוא אינו זקוק לייצוג כעצם מוחשי – סביבת הקיום הטבעית שלו היא במחשבים ובאינטרנט. מבוזר, מכיוון שאין גוף מרכזי המנפיק אותו, שולט בו או אחראי על התמיכה בו – כל אלה מתבצעים ע"י רשת מחשבים שיתופית שכל אחד יכול להיות פעיל בה.

מה כל-כך טוב בזה? עצם זה שהוא דיגיטלי פותר רבים מהקשיים בהחזקתו ובהעברתו. ניתן לאחסן ביטקוינים על המחשב האישי ובכך לפטור את הצורך בהתנהלות עם גופים כלכליים מסורבלים, וניתן לגבות אותם כדי למנוע אובדן, ולהצפין אותם כדי למנוע גניבות. ניתן לשלם באמצעותו לכל מקום בעולם דרך האינטרנט, עם עמלות מזעריות הנקבעות בשוק תחרותי, הדומות לעלות הנמוכה של משאבי החישוב הדרושים כדי לטפל בהעברה. מכיוון שביטקוין הוא מאובטח מטבעו, אין צורך בתשלום עבור מערכות יקרות לאבטח את ההעברה, או למסור פרטים סודיים (העשויים להיגנב) בשביל לבצע תשלום.

מכיוון שהוא מבוזר, אין הכרח לסמוך באופן מלא על גורם אחד שיבצע את עבודתו נאמנה, ואין סכנה שרשלנות או זדון מצידו יגרמו לפגיעה במשתמשים במטבע. אין גם חשש שתקלה טכנית תגרום להשבתה זמנית של הפעילות, או שהמנפק יחליט לגבות עמלות מופקעות עבור השירות שהכל תלויים בו. בנוסף ליתרונות המעשיים, יש גם אידיאולוגיה העומדת מאחורי ההעצמה האישית הנובעת מהיכולת לנהל כספים באופן עצמאי מבלי להיות תלויים לחלוטין בבנק, ממשלה או חברת תשלומים כלשהם.

להמשך קריאה

ארנקים

ארנק ביטקוין הוא כלי שמאפשר להחזיק בביטקוין על ידי יצירת כתובת ביטקוין והאפשרות לחתום על טרנזאקציות ברשת ובכך להזיז את המפתחות בין הכתובות השונות. על מנת לקבל ולשלוח ביטקוין מומלץ להחזיק ארנק שאתם שולטים במפתחות שלו.
להמשך קריאה