מפגשי היכרות

ברוח הימים הללו, ובשל מגבלות הקורונה מפגשים רבים מתקיימים אונליין והרבה פעילות עברה לרשת, לא יתקיימו בזמן הקרוב הרצאות בסדרת 'יסודות הביטקוין' (ניתן לצפות בהרצאות הקודמות פה). כשהמצב יאפשר נארגן אירועים ומפגשים פיזיים נוספים.
מומלץ לעקוב אחר הפעילות ברשתות החברתיות – לינקים ופירוט בדף הצטרפו לקהילה

בכל יום ראשון בערב מתקיים מפגש פתוח בשם "סטושי סקוור" בשגרירות הביטקוין בתל אביב.
ניתן להגיע אליו באופן חופשי, להיפגש ולשוחח עם חברי הקהילה.
בימי רביעי בערב מתקיימת בשגרירות הביטקוין סדרת הרצאות "יסודות הביטקוין" שמיועדת למתחילים ולא מצריכה ידע קודם.
שגרירות הביטקוין פתוחה לקבלת קהל בימי חול אחרי הצהריים, לקניית ביטקוין בכספומט או לשיחה והסברים מצוות השגרירות.

אירועים קודמים

31.10.21

13 שנים לווייטפייפר של ביטקוין

לפני 13 שנים, ב-31 באוקטובר 2008, סטושי נקמוטו הציג לעולם בפעם הראשונה את הרעיון של ביטקוין דרך הוייטפייפר, מאמר בן 9 עמודים הנשלח באימייל לרשימת תפוצה ציבורית ובו הוצגה פריצת הדרך של מערכת הכסף המבוזרת עליה עבד במשך שנה וחצי. נדב איבגי, מדבר על דברים עיקריים במאמר, תגובות, גלגולים ושינויים שהיו בו.

01.08.21

יום יוסף (UASF) – יום העצמאות של ביטקוין

ב1 לאוגוסט, ציינו 4 שנים לאחד המועדים המעניינים בלוח השנה של ביטקוין. בקהילה הישראלית הוא מכונה יום יוסף (כי UASF) ובעולם מוכר גם כיום העצמאות של ביטקוין. ביום הזה הגיעה לשיאה מלחמה שהתחילה שנתיים לפני כן ותוכרע סופית מספר חודשים אחר כך, מלחמה על השאלה מי ואיך מקבלים החלטה לשנות את החוקים של ביטקוין. זאת שאלה שהעסיקה ביטקונרים כבר מהימים הראשונים. ההבטחה שחוקים יכובדו ללא תלות באיש היא לב ההמצאה של ביטקוין - אבל אם אפשר להשתלט על התהליך שמשנה את החוקים עצמם, הרי שהמנגנון שבור מיסודו. למשל מני רוזנפלד שלנו תבע את המושג "רוב כלכלי" כשהראה כבר ב 2012 שמניתוח התמריצים בביטקוין עולה שלכורים אין יכולת השפעה על שינויי חוקים ומי שיכריע אם שינוי יאומץ או ידחה הם מי שנותנים ערך למטבעות. אבל חצי עשור אח"כ, ב 2017, כשמונופול הכרייה ביטמיין ואיתו רוב מכריע של כח הכרייה העולמי ועשרות חברות מסחריות מהגדולות בתחום, חתמו על מכתב שפשוט מודיע חד צדדית על שינוי בפרוטוקול - זו כבר לא היתה שאלה תיאורטית. זה סיפור מרתק של מאבק על האתוס של ביטקוין, רגע של מבחן גם לפרוטוקול ולמבנה התמריצים וגם לביטקונירים שהבינו, פעלו וניצחו. על כל זה ועוד, ואיך זה קשור ל 1 לאוגוסט, נשמע מנדב איבגי שהיה קרוב להתרחשות

03.05.21

בנקים וביטקוין

איגוד הביטקוין הישראלי קיים סדנה מקוונת בה נתנו כמה טיפים כיצד לנהוג מול הבנקים בישראל שמסרבים לקבל כספים שמקורם בביטקוין. בין היתר שוחחנו על: מדוע זה קורה? ממה הבנקים חוששים? מה היקף התופעה? אילו בנקים מקבלים יותר ואילו פחות? מה קובעים החוקים והפסיקה בנושא? כיצד אפשר לפעול במקרה של קבלת סירוב מהבנק? מה ניתן לעשות אם צריך לשלם מיסים ולא ניתן להכניס את הכסף לבנק? כיצד ניתן להיערך מראש על מנת למנוע סירוב מהבנק? את הסדנה העבירו רו"ח ועו"ד רון צרפתי - סמנכ"ל הכספים והרגולציה בבורסת Bit2C, ועו"ד נבו לפידות - מייסד חברת Source of Funds ויועץ ללקוחות עסקיים ופרטיים הפעילים בתחום.

20.04.21

סדנת מיסוי ביטקוין ומטבעות דיגיטליים 20/04/21

סדנה פרקטית שמדריכה איך לטפל בסוגיית המס בעולם הנכסים הדיגטליים. בין היתר שוחחנו על: מה הן הפעולות חייבות ושאינן חייבות בדיווח למס הכנסה. כיצד יש לדווח. איך מחושב המס. ועוד המון מידע פרקטי, שחשוב מאוד לדעת. הסדנה הועברה ע"י רו"ח חנן אהרנפלד ממשרד ויצמן אהרנפלד רבינוביץ' – מיסים, עסקים, קריפטו.

31.03.21

הרצאה על ספקטר (Specter)

המפתח בן קאופמן בהרצאה על ספקטר, פרויקט קוד פתוח שהוא שותף בפיתוח שלו. ספקטר מאפשר לעבוד עם עם ביטקוין קור ונותן ממשק ידידותי ופונקצות מתקדמות למי שרוצה להפעיל צומת ביטקוין מלא. המפגש התקיים בשגרירות הביטקוין בתל אביב ב- 31.03.21

09.03.21

פגוש את המועמד – חברי כנסת מדברים על ביטקוין 2021

שיחה על ביטקוין עם חברי כנסת לקראת הבחירות לכנסת ה- 24. בהשתתפות: ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) מנחה: ניר הירשמן

03.01.21

בת מצווה לביטקוין

שנת 2020 מאחורינו, וניצלנו את ההזדמנות לחגוג את יום הולדתו ה-12 של ביטקוין! מה לא היה במסיבה? ריקודים, שופרות, נרות, שירים, דברי תורה, וכמובן הרמת הכסא המסורתית.

19.10.20

ערב Defi

ערב שעוסק במשמעות המושג DEFI (Decentralized finance); דנו בשאלות כגון - מה זה Defi? האם הכלכלה המבוזרת באמת מבוזרת? אילו שימושים ואפליקצות יש לטכנולוגיה הזאת? למה בכלל צריך בלוקצ'יין בשבילה? האם זה עוד צעד בדרך להפיכת הבנקים למיותרים, או עוד הייפ שכישלונו ידוע מראש? בהשתתפות: מאיה זהבי, יועצת לחברות בלוקצ'יין. ג'ונתן קראס, שותף, ליונסצ'יין קפיטל (Lionschain Capital). שרה ויסנר, פעילה בקהילת הביטקוין הישראלית וכותבת תוכן על מטבעות דיגיטליים. אודי ורטהיימר, יועץ ומפתח עצמאי. מנחה: ניר הירשמן, יועץ תקשורת ומנכ"ל "הירשמן תקשורת".

11.05.20

אירוע וירטואלי – חציית הבלוק

חציית הבלוק היא אירוע נדיר ומיוחד הקורה אחת ל-4 שנים. המשתתפים ברשת הביטקוין, מכל רחבי העולם ומכל משלח יד, חוברים יחד ומקיימים את חוקי הפרוטוקול שנקבעו לכתחילה. החציה היא עמוד היסוד של המדיניות המוניטרית של ביטקוין (הקובעת כי לעולם לא יהיו יותר מ-21 מיליון), ועדות לחוזק המערכת והעמידות שלה לניסיונות השחתה. בחציה ירד מספר הביטקוינים החדשים הנוצרים בכל בלוק, מ-12.5 ביטקוין ל-6.25. בזמן שאנחנו מחכים לכך שאיום הקורונה יחלוף ונוכל לקיים את מסיבת ⁅חציית⁆ הבלוק 3.0, נפגשנו בפלטפורמה הדיגיטלית "זום" וצפינו ביחד בחציה מתרחשת. כל זאת בליווי שלל טקסים ברוח התקופה.

10.03.20

מסיבת פורים 2020

מסיבת פורים שנערכה בשגרירות הביטקוין. בהשתתפות אורחים נכבדים, מנהיגים ומבשרי ביטקוין

06.09.19

Bitcoin emBassy Hackathon 2019 – האקתון שגרירות הביטקוין

Bitcoin emBassy Hackathon - Tel Aviv 5-06/09/19 הצגות הפרוייקטים שנבנו בהאקתון שגרירות הביטקוין 2019 והכרזה על הזוכים. פתרונות וחידושים בביטקוין וברשת הברק לעסקים, ליחידים וגם משחק אחד.

14.07.19

מפגש עם יוצרי ארנק בריז (Breez)

במסגרת המפגש השבועי בשגרירות הביטקוין, סאטושי סקוור, רועי שייינפלד ומפתחי ארנק הלייטנינג בריז, מציגים את הפרוייקט.

12.03.19

פגוש את המועמד – חברי כנסת מדברים על ביטקוין

פאנל מתמודדים בבחירות לכנסת ה - 21, שעוסק בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים. דברי פתיחה : מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הביטקון הישראלי. משתתפים בפאנל: ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) בועז טופורובסקי (כחול לבן) מנחה: ניר הירשמן מה חושבים המועמדים על ביטקוין והטכנולוגיה סביבו? איך הם מתייחסים לבעיות הרגולטוריות בתחום? ואיך אפשר לסייע לאזרחים המשתמשים במטבעות הדיגיטליים ולחברות הטכנולוגיה הישראליות? המפגש נערך ב - 12/03/19.

מפגשי היכרות