מפגשי היכרות

בכל יום ראשון בערב מתקיים מפגש פתוח בשם "סטושי סקוור" בשגרירות הביטקוין בתל אביב.
ניתן להגיע אליו באופן חופשי, להיפגש ולשוחח עם חברי הקהילה.
אחת לכמה שבועות, במסגרת המפגש השבועי, מתקיימת גם הרצאה מבית Pleb TLV (יזמות וחדשנות בביטקוין) – פירוט על המפגשים הקרובים אפשר למצוא בקבוצת המיטאפ של פלב ובלוח האירועים פה באתר.
שגרירות הביטקוין פתוחה לקבלת קהל בימי חול, לקניית ביטקוין בכספומט או לשיחה והסברים מצוות השגרירות.

איגוד הביטקוין הישראלי מקיים שעות קבלה לקהל מדי יום ג' בין השעות 10:00-13:00 בשגרירות הביטקוין.

מומלץ לעקוב אחר הפעילות ברשתות החברתיות – לינקים ופירוט בדף הצטרפו לקהילה ולהירשם לניוזלטר שלנו פה משמאל –>

אירועים קודמים

27.05.24

Web3 Dev Underground Community Meetup 05/2024

מפגש מאי יוצא לדרך פרופסור בני פנקס, מהאנשים ששינו את עולם הקריפטוגרפיה מדבר על ראנדומנס והבלוקצ'יין של אפטוס. אביב בר-אל שגריר הביטקוין מסביר אותנו עוד על פיתוח בביטקוין - שפת סקריפט ואורדינלס. https://meetu.ps/e/N0dNV/13SPSM/i

19.05.24

ביטקוין, חירות והפרויקט הציוני – מפגש עם גלעד אלפר

איך ביטקוין קשור לחירות כולנו, או לפחות רובנו, כבר יודעים. איך כל זה קשור לארץ ישראל, למצב בארץ ולפרויקט הציוני באופן כללי? את זה ננסה להבין בהרצאתו של גלעד אלפר. ביטקוין, חירות והפרויקט הציוני.

19.07.23

Blockchain Women's Circle – Let's Talk About Bitcoin

IT'S HOT CRYPTO GIRL SUMMER! & we want to get the summer started with one of the biggest conversations in crypto, BITCOIN. a mmetup about all things Bitcoin, how it works, how it's becoming an inevitable part of our economy and so much more. We will have two fireside chats, one with Noa Mashiah the CEO of the Israeli Bitcoin Association and one with Avinoam M. Oltchik, VP Operations MarketAcross. Moderated by Dasi Kaplan, MarketAcross Account Manager.

31.05.23

ביטקוין ואנרגיה מתחדשת

A meetup hosted by Ignite the spark community and The Israeli Bitcoin Association about Bitcoin, the crypto industry and energy consumption - Did you ever read this headline: “Bitcoin mining energy consumption is equivalent to the energy consumption of a small country”? - In this meetup we will understand, once and for all, if there is any truth in this saying, and if so what are we doing about it?

18.04.23

מפגש פלב – ביטרפיל PlebTLV- Bitrefill

אי אפשר לקנות כלום בביטקוין ולכן הוא לא כסף. כמה פעמים שמעתם את המשפט הזה? עם זאת, המציאות מורכבת יותר מה סיסמאות שמסכמות אותה על רגל אחת, ובמציאות יש הרבה דברים שאפשר לקנות בביטקוין כבר היום וישנם לא מעט עסקים שמהותם הוא לשנות את המציאות הזו כל יום עוד קצת כדי להטמיע מציאות שבה לא יהיה משהו שלא ניתן לקנות בביטקוין. אחד מהעוסקים במלאכה הוא סרגיי קוטליאר, מנכ״ל חברת Bitrefill המאפשרת לממש את הביטקוין שלכם באינספור עסקים מסביב לעולם. סרגיי הגיע אלינו לפלב ב-18 לחודש כדי לדבר על המסע שלו בעולם הביטקוין, איך בונים חברה משגשגת, תרבות הביטקוין, עתיד בלייטנינג ועוד.

07.02.23

PlebTLV – מפגש מיוחד עם לאלו אוסנטוקן

מפגש שהתקיים בשגרירות הביטקוין בתל אביב עם לאלו אוסנטוקן (roasbeef), מנהל הטכנולוגיות הראשי של Lightning Lab, ממחברי Mastering the Lightning Network, היוצר של פרוטוקול TARO ואחד האנשים המרכזיים, הפעילים והמשפיעים בפיתוח רשת הברק. במפגש הוא שוחח איתנו על חידושים טכניים בפרוטוקול של ביטקוין ולייטניניג Special meeting: A unique opportunity to meet with Olaoluwa Osuntokun (roasbeef), the main technology manager of Lightning Labs, co-author of "Mastering the Lightning Network", the creator of TARO protocol and one of the central, active, and influential people in the development of the Bitcoin network.

25.12.22

פלב חנוכה – Pleb TLV

מפגש נוסף מבית פלב תל אביב שעוסק בביטקוין ולייטנינג. ד"ר רז יצחקי תמיר, מנכ"ל מנכ"ל חברת NSLComm: לייטנינג בחלל! על תקשורת לווינים, ואיך היא עוזרת לביטקוין ולייטנינג? ד"ר קלרה שיכלמן, ראש המחקר ב Chaincode Labs: על החידושים בלייטנינג, ביטקוין, טאפרוט ועל מה עובדים פרויקטים שונים בניו יורק ד"ר בראיין אוף לונדון, מפתח עצמאי: פודקאסט הוא המאובן החי האחרון של האינטרנט. איך זה עוזר לשמור על ביזוריות וחסינות מצנזורה ומה אפשר לעשות בלייטנינג ופודקסט? (הרצאה באנגלית)

06.11.22

פאנל משקיעים Pleb TLV

מה עושים/ות המשקיעים/ות בלילות? כולם מדברים על השקעות, אבל יש גם כאלה שעובדים בזה. נפגשנו עם משקיעי הון סיכון כדי לשמוע מהם על ביטקוין, כיוון השוק והתעשייה . שלי הוד מויאל מ- iAngels ,אדם בניון מקוליידר, שאולי רג'ואן מ- Masterkey.vc , רועי שיינפלד מ- Breez וגיא ארמוני מ- HDI חלקו פאנל בהנחייתו של מנכ״ל פורום החברות, ניר הירשמן, וסיפרו מה מעניין אותם, איך בוחנים פרויקט? על מה מסתכלים? מה שונה ו/או מיוחד בחברות שעוסקות בביטקוין באופן ספציפי או במטבעות דיגיטלים במובן הרחב? ומה הם צופים לעתיד.

31.10.21

13 שנים לווייטפייפר של ביטקוין

לפני 13 שנים, ב-31 באוקטובר 2008, סטושי נקמוטו הציג לעולם בפעם הראשונה את הרעיון של ביטקוין דרך הוייטפייפר, מאמר בן 9 עמודים הנשלח באימייל לרשימת תפוצה ציבורית ובו הוצגה פריצת הדרך של מערכת הכסף המבוזרת עליה עבד במשך שנה וחצי. נדב איבגי, מדבר על דברים עיקריים במאמר, תגובות, גלגולים ושינויים שהיו בו.

01.08.21

יום יוסף (UASF) – יום העצמאות של ביטקוין

ב1 לאוגוסט, ציינו 4 שנים לאחד המועדים המעניינים בלוח השנה של ביטקוין. בקהילה הישראלית הוא מכונה יום יוסף (כי UASF) ובעולם מוכר גם כיום העצמאות של ביטקוין. ביום הזה הגיעה לשיאה מלחמה שהתחילה שנתיים לפני כן ותוכרע סופית מספר חודשים אחר כך, מלחמה על השאלה מי ואיך מקבלים החלטה לשנות את החוקים של ביטקוין. זאת שאלה שהעסיקה ביטקונרים כבר מהימים הראשונים. ההבטחה שחוקים יכובדו ללא תלות באיש היא לב ההמצאה של ביטקוין - אבל אם אפשר להשתלט על התהליך שמשנה את החוקים עצמם, הרי שהמנגנון שבור מיסודו. למשל מני רוזנפלד שלנו תבע את המושג "רוב כלכלי" כשהראה כבר ב 2012 שמניתוח התמריצים בביטקוין עולה שלכורים אין יכולת השפעה על שינויי חוקים ומי שיכריע אם שינוי יאומץ או ידחה הם מי שנותנים ערך למטבעות. אבל חצי עשור אח"כ, ב 2017, כשמונופול הכרייה ביטמיין ואיתו רוב מכריע של כח הכרייה העולמי ועשרות חברות מסחריות מהגדולות בתחום, חתמו על מכתב שפשוט מודיע חד צדדית על שינוי בפרוטוקול - זו כבר לא היתה שאלה תיאורטית. זה סיפור מרתק של מאבק על האתוס של ביטקוין, רגע של מבחן גם לפרוטוקול ולמבנה התמריצים וגם לביטקונירים שהבינו, פעלו וניצחו. על כל זה ועוד, ואיך זה קשור ל 1 לאוגוסט, נשמע מנדב איבגי שהיה קרוב להתרחשות

03.05.21

בנקים וביטקוין

איגוד הביטקוין הישראלי קיים סדנה מקוונת בה נתנו כמה טיפים כיצד לנהוג מול הבנקים בישראל שמסרבים לקבל כספים שמקורם בביטקוין. בין היתר שוחחנו על: מדוע זה קורה? ממה הבנקים חוששים? מה היקף התופעה? אילו בנקים מקבלים יותר ואילו פחות? מה קובעים החוקים והפסיקה בנושא? כיצד אפשר לפעול במקרה של קבלת סירוב מהבנק? מה ניתן לעשות אם צריך לשלם מיסים ולא ניתן להכניס את הכסף לבנק? כיצד ניתן להיערך מראש על מנת למנוע סירוב מהבנק? את הסדנה העבירו רו"ח ועו"ד רון צרפתי - סמנכ"ל הכספים והרגולציה בבורסת Bit2C, ועו"ד נבו לפידות - מייסד חברת Source of Funds ויועץ ללקוחות עסקיים ופרטיים הפעילים בתחום.

20.04.21

סדנת מיסוי ביטקוין ומטבעות דיגיטליים 20/04/21

סדנה פרקטית שמדריכה איך לטפל בסוגיית המס בעולם הנכסים הדיגטליים. בין היתר שוחחנו על: מה הן הפעולות חייבות ושאינן חייבות בדיווח למס הכנסה. כיצד יש לדווח. איך מחושב המס. ועוד המון מידע פרקטי, שחשוב מאוד לדעת. הסדנה הועברה ע"י רו"ח חנן אהרנפלד ממשרד ויצמן אהרנפלד רבינוביץ' – מיסים, עסקים, קריפטו.

31.03.21

הרצאה על ספקטר (Specter)

המפתח בן קאופמן בהרצאה על ספקטר, פרויקט קוד פתוח שהוא שותף בפיתוח שלו. ספקטר מאפשר לעבוד עם עם ביטקוין קור ונותן ממשק ידידותי ופונקצות מתקדמות למי שרוצה להפעיל צומת ביטקוין מלא. המפגש התקיים בשגרירות הביטקוין בתל אביב ב- 31.03.21

09.03.21

פגוש את המועמד – חברי כנסת מדברים על ביטקוין 2021

שיחה על ביטקוין עם חברי כנסת לקראת הבחירות לכנסת ה- 24. בהשתתפות: ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) מנחה: ניר הירשמן

03.01.21

בת מצווה לביטקוין

שנת 2020 מאחורינו, וניצלנו את ההזדמנות לחגוג את יום הולדתו ה-12 של ביטקוין! מה לא היה במסיבה? ריקודים, שופרות, נרות, שירים, דברי תורה, וכמובן הרמת הכסא המסורתית.

19.10.20

ערב Defi

ערב שעוסק במשמעות המושג DEFI (Decentralized finance); דנו בשאלות כגון - מה זה Defi? האם הכלכלה המבוזרת באמת מבוזרת? אילו שימושים ואפליקצות יש לטכנולוגיה הזאת? למה בכלל צריך בלוקצ'יין בשבילה? האם זה עוד צעד בדרך להפיכת הבנקים למיותרים, או עוד הייפ שכישלונו ידוע מראש? בהשתתפות: מאיה זהבי, יועצת לחברות בלוקצ'יין. ג'ונתן קראס, שותף, ליונסצ'יין קפיטל (Lionschain Capital). שרה ויסנר, פעילה בקהילת הביטקוין הישראלית וכותבת תוכן על מטבעות דיגיטליים. אודי ורטהיימר, יועץ ומפתח עצמאי. מנחה: ניר הירשמן, יועץ תקשורת ומנכ"ל "הירשמן תקשורת".

11.05.20

אירוע וירטואלי – חציית הבלוק

חציית הבלוק היא אירוע נדיר ומיוחד הקורה אחת ל-4 שנים. המשתתפים ברשת הביטקוין, מכל רחבי העולם ומכל משלח יד, חוברים יחד ומקיימים את חוקי הפרוטוקול שנקבעו לכתחילה. החציה היא עמוד היסוד של המדיניות המוניטרית של ביטקוין (הקובעת כי לעולם לא יהיו יותר מ-21 מיליון), ועדות לחוזק המערכת והעמידות שלה לניסיונות השחתה. בחציה ירד מספר הביטקוינים החדשים הנוצרים בכל בלוק, מ-12.5 ביטקוין ל-6.25. בזמן שאנחנו מחכים לכך שאיום הקורונה יחלוף ונוכל לקיים את מסיבת ⁅חציית⁆ הבלוק 3.0, נפגשנו בפלטפורמה הדיגיטלית "זום" וצפינו ביחד בחציה מתרחשת. כל זאת בליווי שלל טקסים ברוח התקופה.

10.03.20

מסיבת פורים 2020

מסיבת פורים שנערכה בשגרירות הביטקוין. בהשתתפות אורחים נכבדים, מנהיגים ומבשרי ביטקוין

06.09.19

Bitcoin emBassy Hackathon 2019 – האקתון שגרירות הביטקוין

Bitcoin emBassy Hackathon - Tel Aviv 5-06/09/19 הצגות הפרוייקטים שנבנו בהאקתון שגרירות הביטקוין 2019 והכרזה על הזוכים. פתרונות וחידושים בביטקוין וברשת הברק לעסקים, ליחידים וגם משחק אחד.

14.07.19

מפגש עם יוצרי ארנק בריז (Breez)

במסגרת המפגש השבועי בשגרירות הביטקוין, סאטושי סקוור, רועי שייינפלד ומפתחי ארנק הלייטנינג בריז, מציגים את הפרוייקט.

12.03.19

פגוש את המועמד – חברי כנסת מדברים על ביטקוין

פאנל מתמודדים בבחירות לכנסת ה - 21, שעוסק בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים. דברי פתיחה : מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הביטקון הישראלי. משתתפים בפאנל: ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) בועז טופורובסקי (כחול לבן) מנחה: ניר הירשמן מה חושבים המועמדים על ביטקוין והטכנולוגיה סביבו? איך הם מתייחסים לבעיות הרגולטוריות בתחום? ואיך אפשר לסייע לאזרחים המשתמשים במטבעות הדיגיטליים ולחברות הטכנולוגיה הישראליות? המפגש נערך ב - 12/03/19.

מפגשי היכרות